Искористете ги предностите на продажбата на Pikolinos, инвестирајте во удобност

Чевли Пиколинос

Продажбата е одлична можност да купи квалитетни чевли. Тие се всушност а одлична можност да пристапиме до сите оние написи кои по нивната првобитна цена ни бегаат од џебот. А кога е модата во прашање, тие места најчесто ги заземаат горна облека и чевли. Затоа веруваме дека ќе сакате да ја откриете продажбата на Pikolinos.

Пиколинос е шпанска фирма кој е посветен на автентичноста, квалитетот и удобноста. Фирма за која сме сигурни дека скоро сите ќе ја знаете и која моментално нуди до 30% попуст на својата колекција. Намалување што треба да се земе предвид со оглед на квалитетот и издржливоста на вашите обувки.

Надвор од нивната удобност и издржливост, оние од нас кои живееме на северот на полуостровот ги препознаваме нивните чизми и чизми до глужд како одлично решение за борба со студот и дождот. И не, тоа не е рекламирање, тоа е нашето искуство. Затоа веруваме дека е интересно да споделиме со вас некои од нивните најинтересни предлози.

Чизми Pikolinos и чизми до глужд

Чизми до глужд

На половина тркалезни чизми до глужд, Изработени од кожа, тие стануваат добар сојузник за секој ден во зима. За да отидете во канцеларија, да излезете на пијачка ... моделите Vícar со ластик од страните и Aspe со подесување на врвки и патент од страна. Ќе ви се допаднат! Неговиот обложен внатрешен ѓон совршено одговара на силуетата на стапалото, а неговиот нелизгачки ѓон нуди совршен стисок што ви е потребен за безбедно одење.

Патики и станови на Pikolinos

Споменатите модели имаат попуст од 30% Како моделот Pompeya, чизма до глужд со високи потпетици совршена за вашиот полежерен изглед кој ќе ве изненади со својата удобност. И што значи 30% во овие чизми? Дека неговата цена паѓа од 120-140 евра на 80-97 евра.

Рамни и спортски чевли

Ако сакате да дадете приоритет на вашата удобност и да се обложите на a спортски чевли Секој ден, ќе најдете бројни опции во продажбата на Pikolinos за да ги обновите вашите обувки. Со лесни и флексибилни линии, спортските автомобили Cantabria или Sella стануваат одлична алтернатива. И двете имаат ултралесен густ ѓон идеален за шетање низ градот.

Може да се обложите и на удобни кожни чевли секојдневно, елегантно и разноврсно. Во црна, камила или бордо и со завеси кои ќе ви овозможат да ги прилагодите на вашето стапало се што ви треба, нема да ги соблечете!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.