Кујнски прибор Икеа што не можете да го пропуштите во вашата кујна

Кујнски прибор

Икеа е една од оние продавници кон кои секогаш се обраќаме кога сакаме да си го украсиме домот со основни идеи, но секогаш едноставни и актуелни. Од оваа причина, сега влегува и во нашата кујна со додатоци кои не се никој друг прибор за готвење што е толку неопходен секој ден во неделата.

Затоа, денес ви донесовме некои од оние идеи што би сакале да ги видите на вашата трпеза. Од садови до прибор за јадење до стакларија или саксиите што ви требаат за да ги направите вашите омилени јадења. Одличен избор кој секогаш ни доаѓа со добри цени. Дали ќе го пропуштиш?

Прибор за садови, едно од клучните парчиња прибор за Икеа

Обоени плочи

Како што добро знаеме, едно од основните парчиња на нашата маса се плочите. Како таква, Икеа има неколку модели за разгледување. Да, точно е дека белата боја е најзастапена во нив, но истиот дизајн можете да го најдете и во други нијанси како што се беж, сиво сива или дури и многу светло розова. Сите во мат финиш што ќе и дадат добар вкус на вашата трпеза, како и едноставност, за да можете да ги користите кога и каде сакате. Нивните игри имаат 18 или 24 парчиња помеѓу чинии, чинии и извори. Дали веќе го имате вашиот модел?

Прибор за јадење и различни форми

Прибор за јадење икеа

Дури и ако мислите дека некои идеи што Икеа ни ги покажува се исти, ништо не би можело да биде подалеку од вистината. Бидејќи тие се многу слични, иако малку ја менуваат големината на нивните парчиња. Лажици, вилушки и ножеви влегуваат во друга категорија прибор што толку многу ни се допаѓа и толку е потребно. Но, внатре во него, како што велиме, ќе имате едноставни парчиња, со разновидни форми и исто така бои. Можете да изберете од најосновните завршувања од не'рѓосувачки челик, како што се црни или оние што имаат едноставна рачка и што се истакнуваат во беж, на пример. Се чини дека сите вкусови ќе бидат наградени со идеи специјални како оние споменати во прибор.

Целосно обоени очила од вашиот прибор

Стакларија

Вистина е дека секогаш ги препознаваме очилата Икеа каде и да одиме. Нејзиниот успех е таков што фирмата се обложува и на други новини. Од најосновните про transparentирни со повисоки или долни форми, заоблени или вообичаени чаши за вода, оние што имаат различни дизајни како обрасци. И во сина боја, со зелени гранки или розови фламинга. Кој би бил вашиот омилен? Сега можете да ги обновите стаклените садови за многу помалку пари отколку што мислите.

Многу ефтин сад за готвење

Садови за готвење

Findе најдете различни модели, како може да биде помалку. Некои од нив со навистина изненадувачки цени и најдобро од сите, тие се користат за различни пожари што може да ги имаме дома. Дури, огромното мнозинство ќе биде совршено за индукција. Некои од нив ќе ги уживате во комплети од не'рѓосувачки челик, но други ќе го имаат тој дел нареден на рачките што ќе биде во темна боја. Кое и да изберете, ќе имате долготрајни производи што можете да ги користите секој ден со добри резултати. Тенџериња, тави и тенџериња со соодветни капаци ќе бидат сè што ви треба. Секако, ако она што го сакате е да се одлучите за побрз метод на готвење, тогаш нема да можете да го оставите шпоретот под притисок што исто така го имате на располагање на „Икеа“ како дел од прибор и тоа е новина.

Значи, сега знаете дека покрај тоа што можете да го облечете вашиот дом со најдобар мебел, фирмата исто така сака да се обложи на облекување на вашата маса и кујна на најдобар можен начин што е со одлични детали и по пристапни цени. Дали сте купиле прибор во оваа продавница?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.