L'Oréal Professionnel X-Tense Исправување, како да се аплицира

Девојче со исправена коса Х-Тенсо

Се чини дека жените го имаат тој дар да го сакаат она што го немаме, наместо да го прифаќаат она што ни го дала природата. Иако е добро да се сакате себеси такви какви што сте и да уживате во косата што ја имате, не можеме да го негираме тоа кај некои момент ако немате права коса, сте сакале да ја имате на овој начин, и ова не е лошо ... не значи дека се сакате помалку, далеку од тоа! Да сакате пегла за коса е само поинаков начин да го погледнете вашиот изглед.

Значи, ако сте жена со брановидна или виткана коса и сакате промена на изгледот, не двоумете се да продолжите со читање затоа што ви донесов предлог што може да ви се допадне. Сакам да ви кажам за ексклузивен третман за да можете да ја исправите косата и да изгледате спектакуларно. Можете да го примените за посебен настан или едноставно затоа што сакате да го промените вашиот изглед.

Зацрвстувањето на косата

Девојче со права коса

Зацрвстувањето за коса е нешто што многу жени го сакаат, но не е погодно за сечиј џеб. Но, ако не ја исправите косата размислувајќи за пари, тоа е затоа што треба да продолжите да читате, бидејќи сега можете да ја исправите косата, а исто така да заштедите малку пари со користење на некои производи за исправување дома и тоа сами да го направите.. Најдоброто нешто е што можете да го направите со производи погодни за вашиот џеб И најдоброто нешто е што тие се квалитетни производи и дека се безбедни за вас бидејќи нема да најдете непријатности доколку ги следите упатствата за употреба.

Нанесете l'Oréal Professionel X-Tense Исправувач

Производи за исправување на Х-напнати

Во овој случај, сакам да ви покажам како да го користите l'Oréal Professionel X-Tense исправувач за да добиете одлични резултати. Не пропуштајте ги следниве чекори за да имате неверојатно исправена коса и на што нема да му завидувате на зацрвстувањето што го прават во фризерите.

Прв чекор

Првиот чекор е да се набудува квалитетот и моменталната состојба на вашата коса, бидејќи тоа многу зависи од тоа како ја имате, како ќе бидат конечните резултати. Треба да ја погледнете косата од коренот до врвовите.

Покрај тоа, Ова е исто така од суштинско значење бидејќи на овој начин ќе знаете каков точно вид крем ви треба и која е најдобра за вас. Не е исто да се нанесува производот на природна коса, како што е на чувствителен, отпорен, обоен… итн.

Втор чекор

Во вториот чекор од процесот ќе треба да го подготвите третманот за да имате квалитетен производ. Треба да ја измиете косата со шампон за оптимизација на производот. и одделете ја косата во четири различни делови. Препорачливо е да користите заштитник Liss Starter за најчувствителната коса во овој чекор.

A тогаш мора да го обоите кремот x-tenso во пластичен сад (Никогаш не ставајте го во метален контејнер!). Започнете со нанесување на производот со нишки од тилот и оставање на одвојувања со дебелина од еден сантиметар и должина од најмалку 5 сантиметри. Запомнете дека е потребно секогаш да го правите тоа еден сантиметар од скалпот и помагајќи ви со четка. Ако не го сторите тоа на овој начин, можно е резултатот да не е тој што го очекувате, па дури и крајниот резултат да не е воопшто тој што го очекувавте.

За време на овој чекор, треба рамномерно да ја дистрибуирате целата коса производот за исправување на косата и со рака (и без премногу влечење) мора да проверите дали има доволно производ и дали е добро распореден рамномерно низ косата. Треба да ги повторувате чекорите додека не ја имате целата коса добро покриена.

Трет чекор

Почекајте да го примените X-затегнато измазнување

Во третиот чекор, мора да дозволите производот да дејствува за наведеното време и тогаш ќе биде потребно да се исплакне најмалку пет минути со топла вода за да може да се отстрани преостанатиот производ. Убаво исушете се со крпа.

По сето ова, ќе мора да го ставите неутрализирачкото фиксирачко млеко во пластичен сад со капацитет од 80 ml. треба да нанесете (половина) следно на вашата коса, одделувајќи се на прамени од тилот до врвовите, помагајќи ви со сунѓер. Потоа оставете да делува пет минути држејќи ја косата исправена.

Кога ќе помине ова време, треба да ги ставите 40 ml што сигурно ви останале од неутрализирачкото млеко за фиксирање, да ја повторите апликацијата и да ја оставите да делува уште 5 минути. Конечно, мора да разјасните три минути и внимателно исушете за да продолжите со суво и последно пеглање.

Откако ќе го завршите целиот процес, ќе можете да сфатите колку е лесно да се постигнат добри резултати, па дури и може да видите дека дури и нанесувањето на боја дома може да изгледа покомплицирано отколку изведете го ова измазнување на l'Oréal.

Х-напнат третман за измазнување - L'ORÉAL

Благодарение на каналот Eclipemakeup можете да го видите мислењето што го има девојката што го прави овој канал за производот. На ова видео нема да видите како се прави тоа или чекор по чекор, но ќе можете да најдете мислење за девојка која го користела производот и која ви кажува за своето искуство и мислење.

L'Oréal X Tenso Care Пасо-а-Пасо

Ова видео не е на шпански јазик, но не е важно затоа што откако ќе го прочитате овој напис совршено ќе знаете кои се чекорите што ви ги покажуваат. Тоа е начин на кој можете да визуелизирате чекор по чекор откако ќе прочитате и дека на овој начин, ако го купите производот, можете да го испробате дома без да се плашите да направите грешка во кој било чекор. Ова видео успеавме да го откриеме благодарение на каналот belezademulher youtube

Откако ќе пристигнете овде, можеби ќе сакате да откриете во вашата кожа како можете да направите зацрвстувањето на овој начин и со овој производ, како што видовте на видеата изгледа како фризер. Уште повеќе, постојат козметички салони кои можат да ги применат ако не сакате да го правите тоа дома, но би било трошење непотребни дополнителни пари бидејќи е многу едноставно да можете да го сторите тоа во удобноста на вашиот дом.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

37 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Paloma dijo

  Кога можете, дали би можеле да одговорите на некои прашања? =) Видов дека и овој Кстенсо се прави во фризер ... дали знаете која е цената? И, како ја правиш косата исправена? Претпоставувам дека нема да го остави исправен, го имам виткано и со кое навивам се опушта и станувам брановиден или сум задоволен ... Видов дека има два вида, Кстенсо и Кстенсо Цера Термик, вториот Видов дека е поагресивен и дека е прилично скап ... затоа сакав да знам дали Кстенсо е нешто поевтино.
  Многу благодарам =)

  1.    Мерсаел dijo

   Вчера отидов на фризер и ми го дадоа обемниот третман со Лореал, изненадувањето на фризерката и моето изненадување што кога завршив да го сушам со фен беше многу мазно, и го имам доста виткано. Пред да го сторам тоа, ја побарав цената, 55 евра, но мислам дека вредеше затоа што само со фен без чешел станувам доста мазен.

 2.   Каролина Марин dijo

  Здраво добра ноќ, треба да го купам овој производ X-Tenso од LOreal, ве молам можете да ми кажете каде можам да го набавам Ви благодарам Ви благодарам

 3.   анабела гомез dijo

  Здраво, правам ализадо .. неутрализаторот n дали треба да го извадам? Ја пеглам косата в производот ставен?

  1.    патриција кортес dijo

   Неутрализираниот треба да го отстраните, а производот исто така и во целост ... потоа железото, со примена на проктор за топлина, добро?

 4.   Р Цифуентес dijo

  Зацрвстувањето го направив со дренажа, во салонот за убавина што обично го честам и косата ми паѓа како никогаш порано и имам многу првут, што да направам?

 5.   Р Цифуентес dijo

  Здраво, направив зацрвстувањето со XTenso и косата паѓа во загрижувачки количини и ми даде првут, што да направам?

 6.   Орвимаиз dijo

  Здраво добро попладне, ми треба овој производ што го објавивте, дали имате некој што го има на продажба? и по која цена?

 7.   fati dijo

  Здраво, ставив x време на пријател и не беше мазно, повторно стана брановиден, има врска со користење на друг неутрализатор?

 8.   Alexia dijo

  Јас сум бремена 5 месеци, и сакам да го направам Х-Тенсо® хидратист, секогаш го правам тоа на секои 6 месеци и сум доста исплашен од она што го прочитав за амонијакот, некој што може да ми помогне.

 9.   Габриела dijo

  Неутрализаторот е поголемо шише, колку пати го применивте? Кога можам да ја измијам косата?

 10.   јавор од паола dijo

  Ги набавувам тие производи во Кали.Каде, благодарам?

 11.   Вероника dijo

  Ме замолија да ставам крем x-tensor како да го нанесам што не ми беше јасно, скоро сакам видео можете да поставите

 12.   вероника рамирез dijo

  Здраво, тие се вероника рамири, би сакал да знам дали косата е исправена со органски американски крем, можете да го користите овој производ,
  благодарам за вашиот брз одговор

 13.   Росио Делгадо Веласко dijo

  Здраво, сакам да ме извлечеш од сомнеж дека ја измазнував јакната пред три месеци, можам да применам лореална екстензија.

 14.   Силвија Моника Цересето dijo

  Здраво, ако можете, ми треба некој да ми објасни што погрешив кога ја исправив косата. Го измазнував со формалдехид на косата во март 2014 година. Пред една недела го купив Х-затегнатиот за обоена коса. Ми го продадоа само кремот за измазнување и неутрализаторот.
  Кога го користев кремот за измазнување, стотиците почнаа да прават многу мали curlers, јас го истегнав и кога го ослободив искривен во мали curlers. Продолжете го истото со целиот процес. Неутрализаторот го применил, но без да знае колкава количина користи, бидејќи не ја измерил. Кога ја измив, волуменот на косата беше двојно зголемен и кога ја видов беше полн со curlers. Косата имаше и сеуште има „меурчиња“ или еластично дејство. Го истегнувам и се враќам на своето место. Косата ми е изгорена, морав да исечам 15 см за да бидам најгрда и сè уште има ефект на гума за џвакање и мора да ја исушам со фен и пегла. Ако можете да ме водите што погрешив, така што ќе остане така и дали има каков било начин да го извадите тој еластичен ефект. косата се чувствува многу тврда и сува и со поголем волумен. Појаснувам дека многу се грижам за мојата коса користејќи многу добри производи како што се Себастијан, Керастаза, Инова, Суварфкопф, јас дури и не користев сушење и многу помалку рамно железо.
  Јас би ценел ако можете да ми помогнете во овој хаос што го направив. Благодарам многу

  1.    Luisa dijo

   Истото ми се случи !!!! Мојата коса изгледаше како меурче um

 15.   перла dijo

  за колку минута останува ализадо

  1.    Александар dijo

   Здраво бисер, она што се случи е што донесовте претходен третман базиран на формалдехид, кој е хемикалија што се користи во мртовечниците за чување трупови, вашата коса страдаше од претходниот третман што го донесовте.
   Сега, пред да нанесете X-tenso, треба да ја измиете косата со неутрален шампон за да го изедначите pH на вашата коса.
   Не се нанесува на коренот, се почитува 1 см скалп.
   Измазнувањето е со прсти и не користиме каков било вид алатка, колку време ја дававте? Дали исплакнете, дали неутрализиравте?
   проблемот беше претходниот третман и што сте го примениле во коренот, препорачувам да се примените сами
   фиберцевтик со интрацилан и потоа се третира со апсолутна поправка.

   1.    naty dijo

    Здраво Александар! Задоволство! Имав кератин шок во декември, бидејќи го применував веќе неколку години, но уморен сум од тоа да морам да ја сушам косата секогаш кога ќе ја измијам, а ефектот се троши, така што трае се помалку и помалку. Како се на крај, излегуваат моите први сиви влакна и косата е девствена и супер црна, што ја сакам, но сега морам да ја обојам. Би сакал да знам дали можам да направам напнато x и дали планирам да ја обојам косата, што да правам прво? Колку долго треба да чекам да направам една работа, а потоа другата? Јас навистина ја ценам вашата помош

 16.   норки dijo

  Здраво на сите ... Јас го користам х напнатото време на Лореал со години, вистината е дека на почетокот косата има тенденција малку да падне, но на крајот завршува малку, мислам дека со лошото третирање на пеглањето обично има тенденција да биде малку груба, но со фиксни капки од продажба, ако го правам тоа секоја година за да не ја третирам косата. Ова измазнување не е за живот, бидејќи косата расте, треба да се нанесат допири до коренот ... времетраењето што ќе го оставам откако ќе се нанесе кремот за измазнување, го оставам да делува најмногу 2 мин и потоа ќе се расчисти многу добро се искачи и потоа се користи неутрализаторот 80 ml, а потоа 40 од нив 5 минути .. се исплакнува со доволно вода и фен за коса.

 17.   Елена dijo

  Го сакам Х-тенсо, мојот фризер ми го направи тоа некаде, но последен пат кога го видов ми рече дека го повлекоа производот од пазарот, дали некој знае зошто? И дали некој знае дали можам да го купам и каде?
  Благодарам

 18.   Кетрин Мацоли dijo

  Би сакал да го пробам производот затоа што косата ми е многу крената. Каде да купам?

 19.   Каталина dijo

  Здраво, каде можам да го набавам ака производот во мојата област? Сакам да го пробам

 20.   виридијан dijo

  Извинете во Мексико, каде можам да го купам производот?

 21.   Марија dijo

  здраво, каде можам да го набавам производот марија

  1.    Даниев89 dijo

   здраво, производот е на слободен пазар

 22.   Даниев89 dijo

  по слободен пазар

 23.   максил dijo

  Кога исправувате со овој производ, важно е да ги следите упатствата добро и да го изберете оној што е наведен за вашата коса. Ми го направив тоа
  и мислам дека мина добро. Иако се изгорев во некои делови поради лоша постапка, бидејќи мојата коса беше толку долга, она што го носам изгледа многу добро.

 24.   Марија dijo

  Каде можам да го купам или да го набавам тука во Порто Рико

 25.   Luisa dijo

  Девојки !!!!, овој третман е за здрава коса МНОГУ ОЧИ !!! Јас го сторив тоа со оштетена и обоена коса, и за малку ќе се излупев. Морав да почекам две години да ми заздрави косата и сега нанесов производ без амонијак. Овој производ има амонијак. Внимавајте !!

 26.   Елоиса dijo

  Здраво, би сакал да го знам овој производ каде можам да го купам во Мексико. Јас веќе го користев пред 3 години и го купив во Мти, но не се сеќавам на името на местото, ако може да ме поддржите бидејќи нема производ што одговара на тоа !! Благодарам

 27.   ЕНРИКА dijo

  ХОЛАМ И АКО НЕ ГО ЗНАМ НЕУТРАЛИЗАТОР, СЕ ПОВЕУВА ДО КОРИСТЕЕ НА ДЕСРИЗ

 28.   Марта Лусија Кардона dijo

  За мене тие се многу добри, треба да знаете дека не е исто за другите луѓе, но за мене е фабулутно

 29.   Ванеса dijo

  Здраво, јас користам xtenso веќе 3 години, но живеам со вечен првут и не сум ги ретуширал корените веќе 6 месеци и решив да не го правам тоа повеќе бидејќи е многу агресивен третман на косата и сакам да одам назад до моите curlers. Мојот корен е веќе брановиден, но остатокот од косата е мазна поради ефектот на живеење xtense, би сакал да знам дали можам да подлегнам на трајно од оние што ги слушнав во минатото за да можам да имам униформност во мојата коса. и да не одиме во коренот со бранови, а остатокот да биде мазен. Благодарност и честитки од Венецуела

 30.   Дорис Пајан Суарез dijo

  здраво добар ден во долината Тулуа во Колумбија каде го купувам исправувачот x тенсон

 31.   Bri dijo

  Здраво, прашање, можете да користите друг неутрализатор или фиксатор што не е xtenso, бидејќи во Венецуела не е достапен, но јас го имам кремот xtenso. Благодарам