Задебелени комбинации на бои за оваа пролет

Комбинации на бои

Постојат многумина од нас кои неутралните бои ги сметаат за одличен сојузник за создавање на нашите дневни тимови. Овие ни овозможуваат да создаваме комбинации многу лесно играјќи со различна облека речиси без размислување. Сепак, има и такви кои се секогаш подготвени да ризикуваат.

Емили Синдлев, Леони Хана, Елена Гиада и Блер Еди не само што не се плашат од бојата, туку ја направија нивна белег. И, ако ги погледнеме нивните профили на Инстаграм, можеме да бидеме инспирирани да создаваме секси комбинации оваа пролет.

Истата боја се случува со бојата како и со таа облека што не сме навикнале да ја користиме и еден ден решивме да ја купиме. Првите неколку пати ќе се најдеме многу чудно користејќи го тоа; подоцна, стигнавме до неа. Едукација на окото е сè што треба да направиме. Започнете со вклучување на контраст преку додатоци и оди напред од таму ако не си многу убеден.

Комбинации на бои

Но, да дојдеме до поентата, до оние комбинации што нè повикуваат да ризикуваме со бојата оваа пролет. Еден од нашите омилени е оној што се формира обичка и зелена боја. Можете да изберете помеѓу различни нијанси на зелена боја, иако не можеме да не ја покажеме нашата предиспозиција за жолто зелените.

Комбинации на бои

Портокалова и сина го сочинуваат нашиот втор предлог. Многу е смела комбинација ако, како Емили, се обложувате на комбинирање на облека во многу интензивни тонови, кои сепак се лесни за омекнување. Како? Изборот на сина облека во пастелни тонови како што е направено Гиада.

Можете исто така да комбинирате портокалова и јоргована. Јоргованот игра водечка улога во најновите колекции пролет-лето и ќе продолжи да го прави тоа. Тоа е боја која работи многу добро и со топли и со ладни тонови. Можете да го комбинирате и со жолта и со обичка за да создадете смели комбинации на бои оваа пролет.

Слики - @leoniehanne, @Elenagiada, @alexandrapereira, @marianamachado____, @emilisindlev, @joanavaz_, @blaireadiebee

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.