Есенски комбинации со фармерки и чизми до глужд со потпетици

Есенски комбинации со фармерки и чизми до глужд

Иако е во септември кога обично ја менуваме гардеробата, оваа година времето ни дозволи да го одложиме речиси до ноември. Сега пристигна студот и се формираат комбинации како оваа фармерки и чизми штиклите почнуваат да играат водечка улога на улиците.

Има толку многу и толку многу секојдневни тимови Што можеме да создадеме од оваа комбинација? А, фармерките и чизмите до глужд се одлични сојузници за создавање канцелариски изглед и други со кои ќе уживаме во слободното време.

Има многу од нас кои често прибегнуваат кон овој тандем на облека кога не знаеме што можеме да направиме или, напротив, многу ни е јасно што сакаме. И тоа е тоа обложување на нашиот омилен каубој, оној кој толку ни одговара, и тие чизми до глужд од средна пета кои никогаш не ни задавале проблеми, успехот е сигурен.

Есенски комбинации со фармерки и чизми до глужд

Комбинации

Оваа сезона, на кратки јакни Тие стануваат избор за комплетирање на изгледот со фармерки и чизми до глужд со потпетици. Можете да се обложите на кожна јакна, класика која никогаш не излегува од мода и со која ќе постигнете лежерен изглед со одредена бунтовност или на дизајн од типот на твид во сиви или црни бои.

Есенски комбинации со фармерки и чизми до глужд

Барате трендовски избор? Потоа изберете еден волнена јакна во неутрални тонови како сиви и кафеави. Обложувајте се на очигледно едноставен дизајн кој се издвојува по присебноста на неговите линии и неговите мали детали. Под ова носете блуза со принт или обичен џемпер со врат.

на проверете ги блејзерите Тие се уште една одлична алтернатива за создавање изгледи со фармерки и чизми до глужд со потпетици. Слики тие секогаш го наоѓаат своето место во сезоната есен-зима, па палтото или тренч-мантилот со овој принт никогаш не е лоша идеја.

Дали обично прибегнувате кон оваа комбинација на облека во есен? Како сакате да ги носите?

Слики - @brunechocolat, @darjabarannik, @tineandreaa, @_jessicaskye, @livia_auer, @trinig, @leasy_inparis, @anoukyve


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.