Електрично сина, модерна и смела боја за вашиот дом

Електрично сина, смела и модерна боја

Ако барате боја со која да дадете а модерна и смела нота за вашиот дом, Не размислувајте повеќе за тоа, електрично сината е вашата боја. Не можеме да кажеме дека е тренд боја како Многу Пери, Боја на годината на Pantone за 2022 година, полошо е секогаш добра алтернатива за постигнување простори полни со личност

Дали на вашата дневна соба и треба искра? Не знаете како да додадете карактер на бела спална соба без голема инвестиција? Ако се осмелувате со нешто светкаво, електрично сино ќе стане голем сојузник. Ѕидот или вратите можете да ги обоите во оваа боја доколку сакате да раскинете со се или пак подискретно да ги користите во мал мебел или уметнички предмети. Во Bezzia денес споделуваме неколку идеи со вас.

Можеби изгледа како тешка боја да се интегрира во декорацијата на нашите домови, но сосема спротивно; електрично сино тоа е многу разноврсна боја и совршено се комбинира со многу други бои. Тоа е впечатлива боја, тоа е непобитно и затоа е важно да знаеме до каде сакаме да се ризикуваме или колку сме смели, бидејќи со текот на времето може да не измори.

Смели ентериери

Дневна, трпезарија и спална соба Тие се соби во кои можеме без страв да играме со ова сино и се фокусиравме на нив во оваа статија. Дали ви требаат идеи за да го вклучите во едното и во другото? Денес во нашиот избор на слики ќе ја најдете сета инспирација што ви е потребна за да го направите тоа.

Во трпезаријата

Гледајќи ги следните слики нема сомнеж: столчињата тие стануваат најпопуларна алтернатива за интегрирање на електричното сино во трпезаријата. Зарем не е одлична идеја да ги обоите или обложите вашите стари столчиња во електрично сино? Така можете да им дадете втор живот и да постигнете модерен и храбар допир во вашата трпезарија во исто време.

Вклучете електрично сино во трпезаријата

Дали барате пооригинални алтернативи? Обложувајте се да ги обоите кловновите на масата во оваа боја или осмелете се ставете сина шкафче до вашата дрвена маса. И не двоумете се да насликате ѕид во оваа боја ако сакате да и дадете важност на трпезаријата во голем простор како што е кујната или дневната соба.

Во училницата

Дневната соба е обично најголемата соба во куќата, што ви овозможува да се осмелите со нешто навистина впечатливо. Зошто да не наслика ѕид Или вратите внатре во електрично сино? Ќе биде шокантно, нема сомнеж за тоа. Што ако го камуфлирате телевизорот на овој сино обоен ѕид? Тоа е брилијантна идеја во дневна соба како онаа на сликата со темни подови и светли ѕидови и мебел.

Боја во дневната соба

Софа, фотелја или пуф се други алтернативи за интегрирање на оваа модерна и смела боја во дневната соба. И можете да го направите без оглед на стилот на оваа соба како што можете да видите на сликата погоре. Резултатот е смел, но ако користите неутрални бои како дополнување, ќе го олесните просторот.

Уметнички дела и текстил Тие се уште еден начин да се вклучат сини удари со четка без да бидат премногу оптоварени. Може да ви биде доволно ќебе на софа во црвеникави тонови, вазна на масичката или геометриски принт на ѕидот.

Во спалната

Електрично сина глава на главата ќе може да трансформира цела спална соба. На крајот на краиштата, ова е главниот ѕид на собата, каде што обично се насочени сите очи. Дали сакате да ризикувате повеќе? Насликајте го или покријте го ѕидот во сино и додајте перниче во иста боја на креветот за да создадете одреден континуитет.

Спални со електрично сини елементи

Оваа сина боја можете да ја вградите и преку постелнината, со јорган навлака или кариран на креветот облечен во бело. Белата е, без сомнение, една од боите со кои се комбинира електрично сината, но не и единствената; сите мали нијанси црвени, портокалови, сенфови или зелени, Тие совршено ќе се вклопат со оваа.

Дали ви се допаѓа електрично сино? Дали се осмелувате да го интегрирате во декорацијата на вашиот дом?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.