Екстензии за да се даде волумен на косата

Коса со додатоци

Не станува збор само за должина, туку и обемот е важен во нашата коса. Оттука, ако имате фина коса и сакате да ја гледате со повеќе тело, тогаш можете да се одлучите за екстензии за да додадете волумен. Промената ќе биде доста значајна и, се разбира, ќе ја сакате.

Се чини дека единствената работа на екстензиите не е уживајте во подолга коса. Нивната дебелина и природност ќе имаат корист и кога ќе се определиме за нив. Исчистете ги сите сомнежи со деталите и советите што ги предлагаме подолу. Seeе видите колку брзо ќе бидете убедени!

Функциите на наставките

Сите имавме во предвид дека, како што сугерира името, тоа беше за направи коса подолга. Постојат многу луѓе кои сакаат да ја покажат косата од срцев удар. Но, од различни причини тие не секогаш го постигнуваат тоа на природен начин. Тешко е да се расте косата толку многу, бидејќи помеѓу боите, сплит краевите и некои производи секогаш ќе направат да мора да сечеме од време на време.

Екстензии за да се даде волумен

Значи, пред сè, секогаш ќе има додатоци за да можеме да ни ја вратиме илузијата. Иако ако не сте знаеле, исто така можете да играте со нив за да додадете повеќе волумен. Експертите добро ќе знаат како да ги постават за ова. Значи, сега знаеме дека тие исполнуваат две функции, а не само една, како што разбравме.

Кои видови на екстензии се најдобри за да додадете волумен

Кога ќе прашаме, се чини дека има многу кои се согласуваат со тоа кератинските обично се подобри за вакви проблеми. Ако сакате да додадете волумен на косата, ќе го постигнете со нив. Се разбира, секогаш е подобро да одите во специјализиран центар. Само на овој начин, ќе обезбедите оптимален резултат. Тие можат да бидат поставени со помош на ултразвучна машина. Нешто што нè елиминира да поминеме низ топлината на пеглите и поради оваа причина, можеме да избегнеме толку многу да ја оштетиме косата.

Надградби за коса

Тие се поставени, без да одат повеќе од должината на косата. За неколку минути ќе видите како се смени вашата фина коса и сега има поголема дебелина. Препорачливо е еднаш месечно да го посетувате вашиот центар за убавина за да им дадете преглед. Ако добро ги искористите преку грижата што ве советуваат, може да трае повеќе од три месеци. Не ви треба премногу количина за да можете да го видите овој резултат, а исто така, тие се совршени кога сакате природност во вашата коса.

Сигурно сте слушнале и за продолжетоци на лепило. Тие се поевтини од претходните, лесни за употреба и, исто така, можат да се користат повторно. Ако сте исклучително внимателни, можете дури и да ги користите повторно трипати. Можете да ги отстраните, да се измиете со гел веќе специјален за нив и да ги вратите назад. Што се случува, и покрај тоа што имаат големи предности, тие не можат да бидат без недостатоци. Тие можат да се видат, иако тоа ќе зависи од видот на фризурата што ја носите. Друга важна работа е дека вашата коса нема да изгледа толку природно како со претходните.

Волумен во коса со додатоци

Како да одржувате екстензии

Не е толку комплицирано како што може да звучи. Едноставно треба да ја четкате косата, но само со специјална четка за нив. Така, тие нема да се заплеткаат, што исто така се препорачува да спиете со лабава плетенка за да го избегнете. Запомнете дека можете да ја четкате косата неколку пати на ден. Покрај тоа, можете да го користите вашиот шампон и балсам секој пат кога ќе ја измиете косата.

Како коса без додатоци, еднаш неделно ќе ви треба добра маска. Серумот исто така ќе стане уште еден ваш голем сојузник. Имајте го секогаш при рака затоа што ќе ја задржи вашата коса сјајна и со тоа дополнително снабдување со хидратација што толку многу ни се допаѓа и што ни треба. Најдоброто нешто е да одите во центар за убавина и да побарате цени бидејќи во зависност од брендовите и центрите за кои станува збор, тие ќе ви кажат една или друга бројка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.