Дрвени полици што одат со секоја соба во вашиот дом

Дрвени полици

Кога мислиме на украс, јасно е дека дрвени полици Тие се една од оние опции што никогаш не треба да ги пропуштаме. Тие се навистина неопходни и не само за една соба во домот, туку и за неколку. Ни се допаѓа како украсен детал, но и како единица за складирање.

Затоа, секогаш ќе има таков што одговара на нашите потреби, но исто така и со секоја соба. Затоа, ги прегледуваме сите оние што ќе не избрзаат и кои истовремено ќе го опфатат секој агол. Дали сакате да знаете како украсете ја секоја од вашите простории со нив?

Високи дрвени полици за украсување на дневните простории

Можеби во дневната соба сакаме да видиме како високи, тесни полици зафаќаат голема површина. Вистина е дека од една страна, за да можете да ги поставите книгите, секогаш можете да се обложувате на високи и тесни кули. Но, ние исто така знаеме дека модуларните композиции се една од одличните идеи. Ова е дека можеме да поставиме неколку овие полици, една до друга. Значи, ќе формираме одличен состав ако тоа е наш вкус и ако просторот го дозволува тоа. Но, како и да е, да, во дневните простории повеќе се обложуваат на овие полици како кули.

Дрвени полици

Дрвени полици за работна површина или канцелариски простории

Точно е дека не постои специфичен начин за украсување, бидејќи тие можат да бидат бесконечни, бидејќи има вкусови. Но, во канцелариите или просториите за учење, можеме да се обложуваме на полиците. На овој начин Исто така, ќе ги поставиме книгите или досиејата и тие ќе бидат повеќе собрани бидејќи се наоѓаат на идовите. Со нив ќе заштедиме одличен простор, бидејќи искористувањето на theидовите е секогаш една од најдобрите опции што ги имаме.

Покрај полиците исто така можеме да избереме квадратни полици што можат да се комбинираат по theидовите на асиметрични начини. Така, ќе создадеме најоригинален ефект во нашата декорација. Добрата работа кај дрвените полици и нивните форми е што можеме да ги комбинираме како што сакаме, па дури и да ги насликаме ако видите дека е потребно. Бидејќи боите се исто така уште еден од оние украсни детали што секогаш ни требаат.

Ниски плоштади за детски соби

За спалните соби од најмалата од куќата, исто така ни требаат низа полици кои ни помагаат да ги чуваме сите играчки и книги. Затоа, нема ништо како обложување и на плоштади. Овие можат да се најдат во разни бои и ќе бидат повеќе од совршени за уживање во пожива и весела околина воопшто. Покрај сите модели што можеме да ги најдеме, мора да се каже дека ни треба да биде отпорно дрво, бидејќи веќе знаеме дека не сакаме непотребни несреќи.

Полици за детски соби

Совршени полици за спалната соба

Друга од главните области е спалната соба. Затоа, ни требаат да ги задоволат потребите на оваа област и пред се, тие ќе се фокусираат на делот од главата. Значи, тука можеме да најдеме неколку полици кои складираат што е потребно како будилници, книги и други украсни предмети. Но, исто така е точно дека можете да се одлучите за стоечки и модуларни полици, секогаш во зависност од тоа каков простор имате. Добра идеја е да можете да му дадете креативен шмек додека се обидувате да задржите сè што ви треба во нив. Ако немате простор, веќе знаете дека wallsидовите се сепак наши најдобри пријатели.

Полици без дното на разделувачот на просторот

Кога сакаме да ги разграничиме просторите, тоа го имаме многу едноставно. Можеме да се обложиме на ваква идеја која се заснова на уживање во полица што нема дно, т.е. отворена и поставување така одделете ги и дневните простории од трпезариите и влезните простории. Креативна идеја која ќе биде совршена да се придружите на сите декоративни стилови што ги имате на ум. Дали сакате дрвени полици? Каде би ги поставиле?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.