„Бриџртон“: Втората сезона сега е потврдена!

Војска на војводата

„Бриџртон“ е еден од најголемите успеси за затворање на 2020 година. Првата сезона беше премиерно прикажана на Божиќ од гореспоменатата година, сепак неколку месеци подоцна тие сè уште зборуваат за заплетот и нејзините главни ликови. Затоа, по големиот успех на приказната за овој период, беше можно само да се чека втората рата.

Се разбира, се очекуваше бидејќи добро коментиравме, но она што можеби не го сакаме толку многу, огромното мнозинство е тоа војводата од Хастингс нема да биде во долгоочекуваната втора сезона. Да, тоа е еден од вар, а друг од песок, така што сè уште не знаеме како сето ова ќе влијае на успехот на вториот дел, кој веќе започна со снимање.

Како ќе биде втората сезона од серијата Нетфликс

Без да влегуваме во спојлери, јасно е дека една од основните потези на четките и дека се в inубивме во првата сезона беше loveубовната приказна. Војводата и Дафна целосно се за loveубија и соборија одредени препреки за да бидат заедно.. Тие се соочија со неколку проблеми, меѓу кои беше и раѓањето деца. Но, нема да напредуваме ништо друго, за сите оние кои сеуште не го виделе.

Во моментот, оние од нас, моравме да добиеме ако знаевме како ќе продолжи оваа убава приказна, но се чини дека нема да биде така. Новата сезона нема да биде продолжение на првата, но сега ќе се фокусира на друг член на Бриџртон и тоа ќе биде постариот брат. Бидејќи како што сигурно знаете, тие се поврзани со книги. Значи, ќе видиме како се прилагодуваме така што младата Дафне не воздивнува за нејзиниот војвода и обратно. Се чини дека Ентони ќе ја преземе таа лидерска улога и ќе нè воодушеви со нова loveубов и нови приказни или тајни.

Снимање на Бриџртон

Кога излегува сезоната 2 на Бриџртон

Сè уште е рано да се зборува за тоа кога ќе се појави сезоната 2 на Бриџртон. Од неговото снимање започна оваа пролет. Знаеме колку е комплицирано понекогаш да се снима приказна од ваков калибар, за што е сигурно дека до крајот на оваа 2021 година или можеби почетокот на 2022 година, нема да имаме одлични вести меѓу нашите раце. Да, со нетрпение се чека, но ова ќе ни даде време да свариме дека еден од главните протагонисти повеќе нема да биде на снимањето и во идното издание.

Нови лица на „Бриџртон“?

Тоа е како самиот живот, некои заминуваат, а други пристигнуваат со сила. Па, ниту во „Бриџртон“ немаше да биде поинаку. Бидејќи иако, Реже Jeanан-Пејџ не е во екипата, пристигнува Симон Ешли. Се чини дека ова ќе биде новата loveубов на Ентони, односно првородениот во семејството. Се разбира, се чини дека приказната се враќа натоварена со многу емоции и романса, како и сила. Но, вистина е дека драмата се наomingира како никогаш порано. Повеќе од експлозивна мешавина што нè тера да сакаме сè повеќе и повеќе за малку преглед. Се претпоставува дека останатите ликови, од најсаканото семејство, ќе продолжат со нас уште една сезона. Но, вистина е дека за да бидеме потполно сигурни, сепак мораме да чекаме.

Бриџртон XNUMX сезона

Збогум на војводата

Да, ние инсистираме многу, но тоа е дека тој навистина беше главниот лик и бидејќи тоа обично не се случува во успешните серии, социјалните мрежи се свртеа кон актерот. Затоа, на Инстаграм видовме како самиот војвода се збогуваше со својот голем успех, досега. Се чини дека тој потпиша само една сезона и како таков, тој нема да продолжи да биде дел, но тој секогаш има добри зборови за своите соиграчи и за одличната работа што му донесе меѓународно признание. Дали би сакал да биде во втора сезона?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.