Вклучете живописни и тренди бои во вашата облека

Изгледа со портокалова како главен лик

Ако постои тренд кој се чини дека е јасен оваа сезона, тоа е посветеноста кон живописни бои како зелена, портокалова, розова или жолта. Впечатливи бои кои можеме да ги вклучиме во нашиот стајлинг на многу различни начини во зависност од тоа дали сме повеќе или помалку смели.

Сигурни сте дека многумина од вас мислат дека овие бои не се за вас. Сепак, можеби откако ќе го видите нашиот избор на слики ќе се премислите. се справува со тренд бои Сите тие имаат голема улога во новите колекции, така што можат да изберат од широк спектар на облека, додатоци и додатоци за да ги додадат во нашите комбинации.

Боите

зелени и портокали Тие се боите кои очигледно ќе дадат најмногу игра ова лето, а веднаш зад нив се розовите. Првото ќе се комбинира со бело или ќе се користи за создавање на еднобојни аутфити. Розовата, од друга страна, ќе се најде во бројни предлози во комбинација со портокалова боја, давајќи облик на некои од најживописните комбинации на сезоната.

Стилови со зелена како протагонист

Како да ги вклучиме во нашите аутфити

Дали имате тенденција да ги отфрлате смелите бои како овие? Потоа обидете се да ги вклучите во вашата облека преку приклучоци.  Сандалите со високи потпетици или чантата со одредена дискреција можат да ви ја дадат таа нота на боја и тренд што ги барате.

Стилови во розови тонови

Un кроп топ во светли бои Тоа ќе додаде контраст на неутрален стил. Комбинирајте го со панталони со висок струк и бела маичка и ќе постигнете многу летен изглед. Да не си кроп топ? Истиот ефект можете да го постигнете со панталони или кошула во жива боја за разлика од бела или црна.

Бојата не те плаши? Монохроматски комбинации во овие бои се тренд, особено оние составени од здолниште и кратка јакна. Исто така, костум е одлична алтернатива. Кога ќе се изморите од него, можете и одделно да ја користите неговата облека.

Слики - @bartabacmode, @tianykirilove, @mariadelaord, @walkkinwonderland, Стилист, thefashionspot, @collagevintage


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.