Алтернативи за правење вегетаријанска скара

Скара полна со зеленчук.

Почнува убавото време, ние бараме секој викенд да направиме скара и да уживаме во добро месо. Наместо тоа, за тоа кој следи строго вегетаријанска диета, може да изгледа дека нема да уживаат толку многу како оние што јадат месо.

Ова не е целосно точно, бидејќи скарата може да ги задоволи побарувањата на вегетаријанците и да биде исто толку пријатна. Ако сакате да ги знаете најдобрите алтернативи, 'Llе ти кажеме тогаш.

Да се ​​биде вегетаријанец е поинаков начин на живот, а истото го прават и тие тие можат да уживаат во скари на начин прилагоден на нивниот избор на храна. 

Опциите што може да се преместат се класични ражничи од зеленчук, вегански хамбургери со печурки, плескавици од мешунки или зеленчук на скара со сосови од зеленчук. Вегетаријанска скара секогаш ќе биде поздрава се додека имате на ум со што ја придружуватебидејќи зачините можат да бидат исто толку „лоши“ како и оние што се користат со месо.

Ако сакате да дознаете повеќе опции за да направите a растителна скараBelowе ви кажеме подолу за да имате на ум повеќе опции, дека можеби никогаш не сте паднале во нив.

Вкусна скара од зеленчук.

Најдобри алтернативи за вегетаријанска скара

Постои широк спектар на можности за организирање вегетаријанска скара. Покрај тоа, ќе најдете совршени опции кои ќе ви овозможат да уживате во гастрономијата со други аспекти.

Рашници од зеленчук

Рашкото може да се прави и само од зеленчук, исто така, тие се импрегнирани со мирис и вкус оставен од жар. Покрај тоа, таа секогаш носи многу боја на скарата. Употребата на овој зеленчук е вообичаена: кромид, зелена и црвена пиперка, домати, модри патлиџани или тиквички. 

Печурките исто така можат да бидат совршени за скара. Мора да ги исечете на парчиња за да ги вметнете во издолжени дрвени или метални стапчиња за да можете да ги соберете ражените по ваш вкус. Кога тие готват, можете да додадете некои ароматични билки и масло за да го направите поубав вкус.

Ако сакате да додадете количина протеини на овие ражничи додадете коцки тврд тофу. Овој производ, кој е дериват на соја, служеше за зголемување на дозата на протеини за многу луѓе кои се одлучуваат да бидат вегетаријанци или вегани.

Филети на Сеитан

Како тофу, можете да направите филети на Сеитан, храна што е резултат на глутен од пченица добиена со месење на брашно и последователно миење за да се извлече скроб. Покрај тоа, тој обезбедува три пати повеќе протеини од месото, најмалку 75%.

За да ги направите филетите на Сеитан, можете да го следите овој мал рецепт.

  • 1 дел брашно од наут.
  • 2-3 делови од пченично брашно.
  • 1 дел лебници или пченкарен скроб.
  • Се меша со вода, супа од зеленчук и сос од соја.

Овие филети можат да бидат зачинети со зачини, ги обликувате и ги носите на скара. Така, вашиот сеитан ќе биде многу сочен, еластичен и со многу апетитен наздравен тон. 

Полнет зеленчук

Може да бидете охрабрени да подготвите зеленчук полнет за вашата вегетаријанска скара. Можете да користите тиквички или домати, на пример. Можете да ги наполните со крем од спанаќ или блитва, и можете да додадете тофу за да го зголемите внесот на протеини.

Модар патлиџани и печурки Тие исто така можат да се полнат и се совршени на скарата. Ако сте лакто-вегетаријанец, можете да користите сирење за да го направите посочно.

Веге плескавици

Плескавиците обично се кралици на скарите и во овој случај може да бидат и нив. Вегетаријанските хамбургери се прават од житни култури и мешунки. Тие се комбинираат со зеленчук, било да е тоа спанаќ или морков на пример. Ова им дава извонредна текстура и вкус. 

Леблебијата или леќата може да се користат како мешунки, како додаток, може да се подготват како да се фалафел на скара. Со мешунките може да се сервира пиперчиња, лук, магдонос, бибер и сол. 

Ако не сте fanубител на мешунките, можете да направите и хамбургери базирани на ориз, грашок или со овес. Користете ги сите житни култури што ги сакате, направете истражување и забавувајте се во кујната.

Веге-плескавица од леќа.

Пченка на скара

Иако не се зема предвид, варената пченка на кочанот е совршена за скара на скара. Пченката има одлични кулинарски нутриционистички квалитети и еден од најдобрите начини да го однесете е на скара. 

Пченката секогаш ја придружува добрата вегетаријанска скара. Можете да го четкате целиот кочан со масло пред да го завиткате на алуминиумска фолија. Ставете го на скара, свртете го 15 минути, така што е добро направено во целина.

Топла салата

Можете да направите гарнир салата која е во центарот на целото внимание, со домат, зелена салата, ендиви, краставица и целиот зеленчук што го сакате. 

Романската зелена салата е идеална за да се направи добра салата, срцето е чисто и свежо. Исто така, ако ја придружувате салатата со добар облекување, ќе ја имате совршената салата. Ставете добро масло, балсамичен оцет, сол, бибер и малку зачини.

EВажно е да го измерите времето за готвење на оваа топла салата, бидејќи не можат да бидат долги на скара, на пример, краставицата може да биде една минута, но две минути, ако поминете време, топлината многу ќе го омекне зеленчукот.

Облекување со јогурт

Конечно, можете да се обложите на домашен сос од јогурт што ви овозможува да му дадете посебен шмек на вашиот зеленчук и не е толку благ. Јогуртот дозволува многу опции, може да се меша со лук и краставица за да се направи класичен цаизики, а исто така можете да го придружувате јогуртот со соја сос за да му дадете поинаков допир.

Може да измешате и јогурт, со сецкан домат, кромид и коријандер, па ќе добиете богата раита од домати во индиски стил. Тие се совршени опции за да можете да го придружувате зеленчукот и хамбургерите што сте ги подготвиле претходно.

Не ги потценувајте зеленчуците на скара

Како што видовте, постојат многу алтернативи што можете да ги направите во вегетаријанска скара, бидејќи сите ние размислуваме за месо и ништо повеќе од месо. Но, зеленчукот, хамбургери, ражничи или салати можат да бидат исто толку добри како и парче месо. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.