Феноменот „Цвеќиња“ на Мајли Сајрус се искачи на првото место на топ листите

Miley Cyrus

Цела недела полна со нови песни, а меѓу нив и две од најважните жени во светот на музиката. Од една страна, Шакира лансираше верзија со Бизарап, број 53, која брзо стана тренд. Повеќе од се поради неговите директни навестувања, кон неговиот поранешен партнер Пике. Но, со разлика од само два дена, Мајли Сајрус се појави и со „Flowers“.

Две песни, тотално различни, но кои доаѓаат рака под рака измешани чувства и љубовни раскинувања. Додека Шакира брзо се искачи на врвот на топ листите, Мајли наскоро ќе се одлучи за истата позиција. Откријте ја причината за успехот зад овие химни.

„Flowers“ е песна за подобрување на Мајли Сајрус

Можеме да кажеме дека е преродба на пејачката, или сето тоа укажува на фактот дека тоа го демонстрира. Тие се запознале во 2009 година и иако тоа изгледало како консолидирана врска, набрзо почнале да излегуваат на виделина одредени проблеми. По доаѓањето и заминувањето, Мајли Сајрус и Лијам се венчаа, иако рекоа дека бракот траеше само неколку месеци. Помеѓу тие мораа да се борат со ексцеси, анксиозност и депресија. Но, се чини дека сега се е зад нас и затоа можеме да го потврдиме тоа благодарение на текстот на песната „Цвеќиња“. Тоа, без да каже ништо јасно, додава повеќе отколку што можеме да мислиме.

Различни намигнувања на бившиот партнер

По раскинувањето секогаш постојат различни моменти или делови кои треба да ги живеете додека не заздрават срцето и главата. Изгледа дека Мајли Сајрус го постигнала тој баланс и затоа се одлучува да ја објави песната токму оваа година. Иако и покрај ова не остава ниту кукла без глава. Па, фановите веќе го проучија секое нивно движење.

Од една страна, синглот „Цвеќиња“ беше издаден на истиот ден со роденденот на Лиам Хемсворт. Шанса? Се чини дека не е толку многу. Од друга страна, се вели дека црната јакна и костум од панталони што ги носи во видеото е исто така уште едно поздравување на актерот, како и златниот фустан. Многу работи се кажани за второто, но една од нив е референцата на 90-тите и фирмата Ив Сен Лоран. Иако озборувањата одат на друг начин, а тоа е неверството на Лиам со Мајли.

цветна песна

Мајли Сајрус ја покажува својата самопочит

Зајакнувањето и самољубието се обединети од почеток до крај во песните како оваа. Изгледа многу позрела и убедена дека таа личност не и треба за да биде среќна, бидејќи таа веќе е. Таа има сè што и треба, а тоа е таа самата. Да, се чини дека секоја љубовна приказна има крај и Мајли Сајрус целосно ја затвори со стихови кои се вклучени и ритам кој исто така останува снимен одново и одново. Несомнено, има и многу луѓе кои се гледаат себеси како рефлектирани во тоа, бидејќи доживеале слични ситуации. Можеме да кажеме дека тоа е повторното раѓање на една од најпознатите медиумски ѕвезди на малите екрани.

Директно до број еден на секоја табела

Знаевме дека се работи за песна на Мајли и дека ќе биде успешна, но секако успеа да ги надмине сите прогнози. Затоа што за помалку од два дена веќе имав повеќе од 10 милиони игра на Spotify. Успевајќи да ја измести, малку, Шакира, која исто така триумфира со уште една од песните за распад што ја дочекаа оваа 2023 година.

Од друга страна, прегледите на YouTube веќе достигнаа 56 милиони само 6 дена по лансирањето. Без да заборавиме дека веќе е еден од најпознатите звуци што се воведуваат во Видеа на TikTok. Каде и да ја погледнете, новата песна се допадна и многу: по звукот, по текстот и намигнувањето, но пред сè поради тоа што е химна на подобрување. Што мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.