Тимот

Безиа е веб-страница која е дел од големата АБ Интернет-група. Нашата страница е посветена на жената денес, независна, вредна жена со грижи. Целта на Bezzia е да ги стави на располагање на читателот најновите новости во модата, убавината, здравјето и мајчинството, меѓу другите.

Уредниците на нашиот тим се специјализирани во области како што се психологија, педагогија, мода и убавина или здравје. И покрај нивните различни професионални гранки, сите тие имаат заедничка цел, страст за комуникација. Благодарение на уредничкиот тим на Bezzia, во последниве години, нашата веб-страница достигнува сè повеќе читатели. Нашата заложба е да продолжиме да растеме и да ја нудиме најдобрата содржина.

El Уреднички тим на Безиа Таа е составена од следниве уредници:

Ако сакате да бидете дел од тимот за пишување Bezzia или на која било друга наша веб-страница наменета за женска публика, пополнете го овој формулар.

Координадора

 • Дијана Милан

  Писател, преведувач, блогер и мајка. Роден сум во Барселона пред неколку триесет години, доволно долго за да станам зависник од уметност, мода, музика и литература. Natureубопитни и по малку несовесни по природа, секогаш алармираат да не пропуштиме ништо што ни нуди животот!

Уредници

 • Марија васкез

  Триесет години стар и со некои студии посветени на светот на инженерството, има многу страсти што ми го окупираат времето. Имав можност да учам еден од нив, музика; Што се однесува до второто, готвењето, јас сум самоук. Бидејќи служев како шупак на мајка ми, се сеќавам дека уживав во ова хоби што сега можам да го споделам со вас благодарение на блогот Actualidad. Јас го правам тоа од Билбао; Отсекогаш живеев тука, иако се обидувам да ги посетам сите места што ми се можни за да носам ранец на рамото.

 • Сузана бодој

  Од мала ми беше јасно дека мојата работа е да бидам учител. Оттука, имам дипломирано англиска филологија. Нешто што може совршено да се комбинира со мојата страст кон модата, убавината или тековните работи. Ако додадеме малку рок музика на сето ова, веќе го имаме целосното мени.

 • Марија Хозе Ролдан

  Мајка, дефектолог, едукативен психолог и страсна за пишување и комуникација. Љубител на декорацијата и добриот вкус, секогаш сум во континуирано учење... мојата страст и хоби да бидат моја работа. Можете да ја посетите мојата лична веб-страница за да бидете во тек со сè.

 • Тој Торес

  Барајќи ја најдобрата верзија од себе, открив дека клучот за здрав живот е рамнотежата. Особено кога станав мајка и морав повторно да се пронајдам во мојот животен стил. Еластичноста како концепт на живот, адаптација и учење е она што ми помага секој ден да се чувствувам подобро во сопствената кожа. Јас сум страстен за сè што е рачно изработено, модата и убавината ме придружуваат во мојот ден за ден. Пишувањето е моја страст и за некои години, моја професија. Придружете ми се и ќе ви помогнам да пронајдете своја рамнотежа за да уживате во полн и здрав живот.

 • Алиша томеро

  Љубител на готвење и печење, фотограф и писател на содржини. Безиа ми дава можност да се изразам во мојата работа и да отворам нови хоризонти. Она за што сум најмногу страствен е да пренесувам идеи, трикови и да создавам информации за да им помогнам на луѓето.

Поранешни уредници

 • Сузана Гарсија

  Со диплома за рекламирање, она што најмногу ми се допаѓа е пишувањето. Покрај тоа, ме привлекува сè што е естетски пријатно и убаво, поради што сум aубител на украси, мода и трикови за убавина. Јас давам совети и идеи за да ги направам корисни за други луѓе.

 • Кармен Гилен

  Студент по психологија, едукативен монитор и со повеќе хобија. Една од моите страсти е пишување, а друга е гледање видеа и читање на сè што е поврзано со убавината, шминката, трендовите, козметиката и сл ... Значи, ова место е совршено бидејќи можам да го ослободам она што ми се допаѓа и да ги мешам и хоби. Се надевам дека ќе можам да споделам со вас што знам за оваа тема и дека и вие ќе ми помогнете да продолжам да учам на оваа тема со вашите коментари. Ви благодариме за читањето на Безиа.

 • Ангела Виларехо

  Експерт за социјални мрежи и Интернет и мода. Сакам да продолжам со најновите новости и совети за женската убавина. Ако сакате да бидете зрачни, не двоумете се и следете ме!

 • Ева Алонсо

  Блогер, дизајнер, менаџер на заедницата ... немирен и со многу интереси што ме носат до главата. Јас сум страстен за модата, кино, музика ... и сè што е поврзано со тековните работи и трендови. Галициски од сите четири страни, живеам во Понтеведра иако се обидувам да се движам колку што можам. Продолжувам да учам и учам секој ден, и се надевам дека оваа нова фаза е исто толку корисна.

 • Валерија Сабатер

  Јас сум психолог и писател, сакам да го мешам знаењето со уметноста и повеќекратните можности на имагинацијата. Како личност, сакам да се чувствувам добро со себе, па затоа ќе ви понудам многу совети за да бидете убави и истовремено добри.

 • Ева Корнехо

  Роден сум во Малага, каде што пораснав и студирав, но во моментов живеам во Валенсија. По професија сум графички дизајнер, иако мојата страст за лесно и здраво готвење ме натера да се посветам на други работи. Лошата диета во адолесценцијата ме натера да се интересирам за поздрава кујна. Оттогаш, започнав да ги пишувам моите рецепти на мојот блог „Чудовиштето од рецепти“, кој е пожив од кога било. Сега имам можност да продолжам да споделувам поинтересни рецепти на други блогови благодарение на блогот Actualidad.

 • Марта Креспо

  Здраво! Јас сум Марта, социолог и страствена за децата. Јас правам видеа за играчките што најмногу ги сакаат најмалите во куќата. Покрај тоа што ќе бидат забавувани за нив, тие ќе можат да стекнат знаење што ќе им помогне во процесот на образование и социјализација, учејќи да се однесуваат на семејството и на нивната околина на здрав и среќен начин.

 • Патрија Грзес

  Гик девојка страствена за серии, книги и мачки. Зависник од чај. Јас сум многу шпанизирана полска жена, која исто така ја сака модата и мислам дека можам да донесам ново и оригинално гледиште за тоа. Нашите реткости не прават единствени и мора да ги искористиме, нашата индивидуалност е клучот за нашиот успех и среќа.

 • Слика на зачувување на местото на Кармен Еспигарес

  Психолог, специјалист за човечки ресурси и менаџер на заедницата. Гранаина на целиот живот и трагач по цели што треба да се постигнат. Некои од моето хоби? Пејте под туш, филозофирајте со моите пријатели и видете нови места. Читателка во целост секогаш подготвена да се соочи со нови предизвици со насмевка засадена на лицето. Патувањето, пишувањето и учењето се моите големи страсти. Во континуирана обука и чирак во животот, затоа што ... и што е тоа што тие го нарекуваат живеење ако не впиеме се што ни нуди ...?

 • Ајрин Гил

  Занаети, занаети, креативно рециклирање, оригинални подароци, украси, прослави ... СИТЕ рачно изработени.