Најдобрите трикови за организирање слики на ѕид со стил

Слики на идот

Дали сакате да декорирате со слики на ѕидот? Тогаш избравте една од најдобрите опции за да и дадете повеќе живот на вашата околина. Време е да поставите серија слики кои ќе направат ѕидовите да се полнат со личност. Но, како можам да направам за да ги организирам и резултатот да биде како што се очекуваше?

Вистината е дека во светот на декорацијата Можеби има низа трикови, но ние секогаш ќе дозволиме вашите сопствени вкусови да бидат тие што одат според сето ова. Затоа што само така ќе ја носат таа лична доза што ќе ви се допадне уште повеќе. И покрај тоа, можете да следите низа совети за резултатот да биде што поелегантен.

Направете комбинација од различни слики

Ако сакате оригинално и елегантно катче во еднакви делови, тогаш обидете се да комбинирате различни слики. Но, ние не се осврнуваме на нивната тема, па дури и на нивните бои или завршетоци, туку напротив, за да можат да направат а мешавина на различни стилови. Односно, можете да групирате слика, но и непарен лист или дури и фотографија. Бидејќи сакаме секој агол да ја има таа личност на нашиот дом што не дефинира. Оваа идеја нè наведува да зборуваме за фактот дека можете да изберете тема и да ги соберете сите опции што најмногу сакате да ги закачите на ѕидот.

Декорирајте со слики

Тема и слики на ист начин

Ако сакате поедноставен стил, најдобро е да дозволите да ве понесе избор на слики кои имаат ист облик и големина. На пример, правоаголните слики што можете да ги поставите на ѕидовите од ходникот или во која било просторија, вредат за својата сол. За да се вклопи со остатокот од декор, Обидете се да ги направите рамките на овие слики слични или исти. Бидејќи и вие ќе ја изберете истата тема, можете да направите компилација од патувања, на пример, или од текот на времето, повторно да ја креирате истата слика во различни поставки. Сè функционира сè додека се фокусираме на фактот дека сликите мора да бидат исти.

Слики на ѕидот што се истакнуваат и многу

За да создадете уникатен изглед на ѕидот, потребно е сликите да се истакнат. Значи, на бел ѕид, нема ништо како обложување на рамки во целосна боја или во златни завршетоци. Затоа што е една од најдобрите опции кога ќе ги спомнеме елегантни потези со четка. Бидејќи, не треба да претеруваме ниту во однос на боите, бидејќи можеби, ако премногу се занесуваме, може да имаме спротивен ефект и да ја наполниме просторијата. Значи, сјајното злато или сребро, кога ѕидот е во боја, ќе создаде многу ласкав резултат.

Слики во дневната соба

Широки маси за големи простори

Иако низа мали слики што ги сакаме, секогаш можете да заборавите на нив и само да ставите поголема слика. Ова е совршено кога сакаме да покриеме голем дел од ѕидот на просторијата. Така да е целосно уреден но без големо оптоварување. Големите слики можат да содржат светли и весели теми, со светли бои за резултатот да биде уште подобар.

Мали квадрати за аглите

Аглите на нашиот дом понекогаш се малку празни. Затоа што не знаеме секогаш како да ги украсиме или со што. Па, сега имате опција да уживате низа квадрати кои се мали. На ова место секогаш е подобро да се постават вертикално и така ќе дадат чувство на поголема просторност во просторот на коридорот. Се подразбира дека и темата и завршетоците ќе треба да се комбинираат со останатите декоративни елементи. Сакаме сликите на ѕидот да бидат дополнителен стил и поради оваа причина не смееме да ја надминеме количината или многу живописните тонови или претерани големини.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.