Индитекс го лансира Зара убавина, новиот бренд за убавина на Зара

Зара убавица

Иако е точно дека Зара веќе имаше мала линија козметика во која можевме да најдеме особено кармини, сега започна да ја создава Zara Beauty, цела марка со намера да го зголеми тоа поле. Бидејќи Зара има секакви клиенти, станува збор за создавање на нова линија што е инклузивна и која секој може да ја користи.

Овој нов Зара убавина е ветувачка идеја во рамките на фирмата Зара кој ќе пристигне на 12 мај. Толку многу луѓе зборуваат за тоа што мислиме дека некои работи ќе бидат распродадени, па затоа е важно да бидете свесни за сè што ќе започнат. Сигурно има повеќе од еден производ што ќе не натера да се заубиме.

Чиста козметика

Палета на лице

Знаеме дека многу од тековните грижи на потрошувачите и затоа фирмите имаат врска со околината и почитувањето на истата при правењето производи. На Фирмата Зара веќе има облека направена со рециклирани производи, но сега тој сака да ја долови оваа визија и во линијата за убавина со чиста козметика која создава најмалку можен отпад и која исто така не е тестирана на животни. Оваа веганска козметика нуди јасни предности кога станува збор за грижа за животната средина, но и за нашето здравје, што го прави голем напредок во светот на убавината.

Линијата Зара има само неколку производи, бидејќи тие сè уште треба да работат на формули за работи како основа или маскара, кои имаат покомплициран процес. Но, тие и онака сме ние нудат производи по добра цена, со широк спектар на бои и со формули кои ја почитуваат околината.

Кармини за Зара Беути

Кармини за Зара Беути

Во делот за кармини ќе имаме голем број предлози, особено во однос на нијансите. На шипчињата имаат десет бои. Во кармините со мат нијанси наоѓаме до четиринаесет нијанси за избор. Ослободија и неколку сјајни кармини.

Лице Зара убавина

Една од најголемите новини во линијата за убавина на Зара е тоа што вметнува некои производи за лицето. Findе најдеме бронзени прашоци, суштинско значење за да се видиме во добра боја цела година. Покрај тоа, тие исто така лансираат палети за лице со нијанси за осветлување или давање руменило. Тие се формули во прав што лесно можеме да ги носиме насекаде благодарение на пакувањето. Од друга страна, во Zara Beauty ќе најдеме и одлична колекција на четки со кои ќе ги нанесуваме овие производи.

Очи Зара убавина

Уште една од нејзините одлични новини се производите за очи. Во овој случај ќе видиме палети до шест бои со различни комбинации. Ако не сакаме толку многу боја, тие ни нудат неколку палети во две бои. Од друга страна, имате новитет во четири бои кои лесно се нанесуваат, во крем боја. Боите се многу разновидни, со некои посмели тонови, а други многу покласични, наменети за сите типови на кожа и сите видови вкусови.

Лакови за нокти

Лакови за нокти Zara Beauty

Во Зара убавина тие исто така размислуваа за нашите нокти, со одлична колекција што ќе ни донесе од голи тонови до одлични класици како црвена или похрабри бои како зелена или сина. Вкупно 38 бои ја комплетираат палетата на овие лакови за нокти што ќе биде претставено на 12-ти овој месец. Ние сигурно ќе завршиме со купување на некои од нив, бидејќи исто така ценовниот опсег е многу достапен. Ако на ова додадеме дека тие се производи создадени во потрага по најпочитувани состојки со пакување што исто така може да се рециклира, имаме совршена колекција.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.