„Емили во Париз“ се враќа со втората сезона на Нетфликс

Емили во Париз сезона XNUMX

Доколку ви се допаѓа светот на модата, во комбинација со нови искуства, авантури и места убави како Париз, сигурно би сакале серија како „Емили во Париз“. Затоа што целата таа се заљубува и оттука нејзината втора сезона ќе биде објавена наскоро, откако ќе не остави со мед на усните по завршувањето на првата.

Лили Колинс е големата протагонистка од серијата која со кратки епизоди и заплет полн со предизвици и луди стилови нè закачи. Не заборавајќи ги оние прошетки низ аглите на Париз, кои се најважни за да се нурнете во историјата. Значи ќе има многу повеќе во таа втора сезона. Дознајте сè!

Што раскажува серијата „Емили во Париз“?

Емили е млада жена која работи во маркетинг компанија. Но, оваа компанија купува филијала во Париз и таа е таа што ја избираат да оди на новата дестинација. Дестинација каде што го нема дочекот каков што би очекувал и мора да се справува со нови колеги, нов шеф кој не му олеснува и нов живот. Иако ќе направи се за да најде место и секогаш со насмевка. Ќе знаете пријателство, љубов, а исто така и љубовни триаголници.

Но, сето тоа е преплавено со детали кои не можат да останат незабележани, на пример сликите на парискиот град кои нè опкружуваат со прекрасни завршетоци кои нè тераат да се заљубиме на прв поглед. Како додаток на облеките на главниот лик, за кои е задолжен истиот стилист кој работеше на „Сексот и градот“.

Како ќе продолжи втората сезона на серијата на Нетфликс?

Се чини дека втората сезона на серијата „Емили во Париз“ ќе даде пресврт на одредени аспекти што ги претстави во првиот дел. Особено оние кои се составени од „клишеа“ за Французите. И за нивниот карактер, малку кисел, и за нивните животи воопшто. Дополнително на идејата дека за сето ова, тие што дошле од странство навистина не биле интегрирани.

Но, сето тоа ќе се промени во втората сезона оттогаш Се чини дека протагонистката многу повеќе се потопува во градот и на нови места во него, учејќи го јазикот, барем да се одбранат, и ни дава нова визија за нејзините жители. Бидејќи серијата доби бројни критики за споменатото. Значи, за сето ова ќе видиме како еволуира главниот лик. Дали тоа ќе го прави и во љубовта?

Емили во Париз

Актерската екипа во втората сезона на „Емили во Париз“

Сите ликови што ги видовме во првата сезона, ќе се вратат во втората. Така ќе видиме некаква еволуција во сите нив и се надеваме дека ќе биде позитивна. Силви, Џулиен или Габриел ќе бидат некои од лицата кои повторно ќе газат во новиот дел. Иако Се чини дека има уште три имиња кои исто така влегуваат во актерската екипа: Алфи, кој е Британец, од другата страна ќе биде дизајнерот Џереми О. Харис и конечно Арно Бинард кој можеби е љубовта на еден од протагонистите.

Кога можеме да ја видиме премиерата на серијата

Нешто повеќе од една година по првата сезона, ќе пристигне и втората. Дел кој многу го очекуваа неговите фанови и тоа е речиси готово. Премиерата на „Емили во Париз“ ќе биде на 22 декември. Пред портите на божиќните празници се чини дека има многу серии кои се враќаат и младиот Купер. Така, доколку не сте го имале, ова е еден од совршените божиќни планови бидејќи како што споменавме неговите епизоди се кратки и можете да си го дадете маратонот што го посакувавте. Дали сте го виделе неговиот прв дел?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)