Дво парчиња комплети Зара со шорцеви со бермуди

Дводелни комплети со бермуди, најдете ги во Зара!

Погледнувајќи ги новитетите во каталогот Зара, се изненадивме од истакнувањето што го имаат дводелните комплети во новата колекција. Комплети составени од бермуди или шорцеви и дополнителна врвна облека што варира во секоја облека.

Јакни, блејзери, блузи, елеци, кратки врвови ... Горните облеки се избираат според поставен стил. Колку лежерниот стил е комплетиран со јакни, толку летен со кратки врвови и поформален со блејзер. Кој е твојот стил? Пронајдете го меѓу трендовите на Зара.

Дводелни комплети: трендови

Меѓу дводелните комплети, оние во бои со шербет како жолта, розова или зелена. Овие се генерално завршени со јакна или блејзер и можеме да ги најдеме во каталогот Зара во комбинација со кратки тела што одговараат или се контрастни во бело.

Сетови на Бермуди во неутрални бои

Во каталогот на Зара има многубројни дводелни комплети печат со кари или песок. Отпечатоци што можете да ги најдете и во неговата класична верзија во црно-бело, како и во други пошарени и позабавни со блузот и жолтите како протагонисти.

Шарени дводелни комплети од Зара

Меѓу дводелните комплети на слики од Зара, можеме да најдеме некои сличности. Повеќето од нив се присутни кратки бермуди со висок струк, покрај телата со детали како што се возбудувања, лакови или размавта. Комбинирајте ги со сандали со јута и ќе бидете подготвени да уживате во летото.

Тоа се трендовите, но разновидноста на дизајните во овие типови комплети е огромна, бидејќи ќе имате време да видите. Може да најдете од трезни костуми во бели или екру-тонови како што е илустрирано на нашата корица, до забавни сетови со капчиња во портокалови тонови со кои ќе ви биде тешко да останете незабележани. Откријте ги во каталогот Зара!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.